Чим небезпечні дифтерія та правець в час війни та як від них вберегтися?

Чим небезпечні дифтерія та правець в час війни та як від них вберегтися?

Чим небезпечні дифтерія та правець в час війни та як від них вберегтися❓

Дифтерія🔺

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання. Збудник — дифтерійна паличка. Коли вона потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й уражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки.

Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом і може проявлятися болями в горлі, підвищеною температурою, лихоманкою, набряком слизової оболонки гортані, нальотом на мигдалинах сірого кольору, осиплістю голосу. Призводить до ускладнення дихання. В час війни існує особливо великий ризик інфікування.

Правець🔻

Військові умови з обмеженим доступом до проточної води й засобів гігієни, а також із підвищеним ризиком поранень є ідеальним середовищем для виникнення правця. Це — інфекційна хвороба, яку спричиняють бактерії Clostridium tetani. Вони живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Від людини до людини це захворювання не передається. Інфікування правцем відбувається при потраплянні бруду в рану або поріз, унаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що може призвести до переломів кісток, проблем із ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі.

Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання смертність досягає 70 %. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.

Як протидіяти⚠️

Єдиний надійний спосіб захиститися від правця та дифтерії — щеплення, ефективність якого становить 95–100 %.

Дітям щеплення роблять у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років.

‼️Утім імунітет не зберігається на все життя. Тому необхідна ревакцинація у 26, 36, 46, 56, 66 і далі — кожні десять років.

‼️Вчасна ревакцинація є вкрай важливою.

Звертаємося до всіх дорослих: перевірте свій вакцинальний статус. Коли ви востаннє отримували щеплення проти правця⁉️

Якщо минуло понад 10 років, — обов’язково зверніться до вашого сімейного лікаря. Якщо ви плануєте або вже захищаєте Україну на фронті, будь ласка, обов’язково зробіть щеплення.

Вакцина проти правця та дифтерії зазвичай поєднана в одному флаконі, тому одним візитом ви захищаєтесь від двох захворювань водночас💪 Для задекларованих пацієнтів – щеплення від дифтерії та правця абсолютно безкоштовно✅

Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас ітак вистачає ворогів!

➡️ Записатись до лікаря, на вакцинацію  або укласти декларацію з сімейним лікарем/педіатром можна на сайті онлайн📲 medesana.kiev.ua

Або безпосередньо в медичних центрах✔️

📍Клініка МЕДЕСАНА Київ, вул. Оноре де Бальзака, 4а

☎️ 050 329 35 93, 067 626 63 50

📍Амбулаторія МЕДЕСАНА Вишневе, вул. Освіти 15/31

Філіал амбулаторії Вишневе, Вітянська 1А

☎️ 067 345 75 62, 067 352 15 45