Масаж

Укласти декларацію
Цiни на послуги

Масаж (фр. massage, від masser — «розтирати») — сукупність прийомів механічної і рефлекторної дії на тканини і органи, у вигляді розтирання, тиску, вібрації або погладжування, що проводяться безпосередньо на поверхні тіла людини, як руками, так і спеціальними апаратами, через повітряне, водне чи інше середовище, з метою досягнення лікувального ефекту. Масаж є активним лікувальним методом, суть якого полягає в нанесенні дозованих механічних подразнень на тіло пацієнта різними, методично виконуваними спеціальними прийомами, що можуть виконуватися рукою масажиста або за допомогою спеціальних апаратів.

Види масажу

Сьогодні масаж може бути дуже різним. Наприклад, розслаблююча процедура націлена виключно на релаксацію, тобто не має відношення до лікування спини, суглобів, зняття м’;язових зажимів. Також процедура буває косметичною, спортивною, гігієнічною тощо.

Безпосередньо лікувальний масаж – медична процедура, необхідна для лікування, реабілітації або профілактики захворювань. Її в нашій клініці в Києві призначають після консультації лікарів.

Виділяють обширний і зональний масаж (відповідно всієї спини або окремих її частин – припустимо, шийно-комірцевої зони). Різноманітною може бути і техніка масажу.

У нашому відділенні вертебрології виконуються наступні види лікувального масажу:

1. спини і окремих її зон;
2. плечового суглоба і плеча;
3. гомілки і стоп;
4. тазостегнового суглоба і стегон;
5. голови, шиї і т.д.

 

Показання для лікувального масажу З боку опорно-рухового апарату основними причинами для призначення сеансів масажу виступають такі захворювання:

1. хронічний радикуліт;
2. ураження периферичних нервів;
3. остеохондроз;
4. артрити;
5. біль в області шиї або спини.

Масаж при ураженні корінців спинного мозку (радикуліті) повинен поєднуватися з використанням інших методів терапії. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на ефективність лікування, а не тільки на тимчасове зняття неприємних симптомів. Масаж при радикуліті разом з консервативною терапією

дозволяє зняти біль, поліпшити живлення м’яких тканин спини, нормалізувати місцевий кровообіг і тонус м’язів.

Точно також масажні техніки можуть бути максимально ефективними при остеохондрозі лише в тандемі з іншими видами лікування.

Перш за все потрібно записатися до наших лікарів, які на підставі огляду, опитування та додаткових методів обстеження визначать необхідний вам комплекс лікування або реабілітації.

Протипоказання для лікувального масажу Для масажу є відносні і абсолютні протипоказання. Тому перед призначенням такого курсу лікування потрібно зібрати вичерпну інформацію про стан здоров’я людини.

До абсолютних протипоказань належить:
1. наявність пухлин;
2. проблеми зі згортанням крові (ризик кровотеч або утворення тромбів);
3. місцеві захворювання шкіри.
До тимчасових протипоказань відносять гострий біль, хворобливі критичні дні,
простудні захворювання в гострій фазі і т.д.