Щеплення від гепатиту дитині

Щеплення від гепатиту дитині

Як захистити дитину від гепатитів?

Навіть найуважніші батьки не можуть стежити за дитиною 24 години на добу: що він їв, з ким грав, чи облизував чужі іграшки, чи піднімав із землі брудні камінці. Захистити малюка від усіх небезпек цілком неможливо, але вберегти від важких вірусних інфекцій цілком. І одна з доступних кожному батькові «подушок безпеки» — щеплення проти гепатиту А та В.

Гепатит А – гостре вірусне запалення клітин печінки, більш відоме як хвороба Боткіна або “хвороба брудних рук”. Маленькі діти часто переносять хворобу безсимптомно та без жовтяниці.

Жовтяниця – це стан, при якому шкіра та білки очей стають жовтими.

Гепатит А рідко призводить до смерті та не переходить у хронічний стан. Але це не означає, що воно нічим не загрожує дитині: у середньому перенесений гепатит А виводить організм із ладу на півроку.

Навіть якщо хвороба протікала безсимптомно, через місяці може спостерігатися ущільнення та збільшення печінки, діагностуватись дискінезія жовчних шляхів, холецистит, гастродуоденіт, панкреатопатія.

Найчастіше інфікуються діти віком до 14 років. Це пов’язано з тим, що під час ігор вони не стежать за гігієною рук. Найчастіше у недуга проходить без ускладнень, але трапляються й важкі форми.

У групі ризику знаходяться немовлята, діти зі слабким імунітетом та хронічними захворюваннями.

У дітей молодшого віку хвороба зазвичай протікає безсимптомно, що підвищує ризики розвитку епідемії. Тому найдієвішим способом профілактики залишається вакцинація гепатиту А.

Гепатит В – інфекційне захворювання печінки, яке відрізняється різноманіттям симптомів та наслідків хвороби.

  • Передача вірусу типу А відбувається фекально-оральним шляхом при вживанні здоровою людиною заражених продуктів харчування, води або контакту з хворим. Розвиток захворювання спостерігається практично у 100% інфікованих. Ризик летального результату при гепатиті А становить 0,1-0,3% у дітей та підлітків, 2,1% – у людей молодше 40 років і багаторазово збільшується з віком.
  • Вірус гепатиту В передається внутрішньоутробно від матері дитині, від людини людині через кров, сперму, інші біологічні рідини. Його заразність у 50–100 разів перевищує аналогічну здатність до ВІЛ. Від гепатиту В у всьому світі щорічно помирає до 100 тисяч людей.

При цьому щеплення від гепатиту В, зроблене дітям відповідно до затвердженого МОЗ графіка, у 95% випадків убереже малюка від хвороби! Аналогічна ефективність та вакцини від гепатиту А.

Зробити щеплення від гепатиту дитині завжди можна у нашій мережі медичних центрів Медесана. Для вакцинації ми використовуємо лише перевірені препарати найкращих фармакологічних компаній.

В наявності вакцини Хаврикс-720 для профілактики гепатиту А у дітей та Енджерікс-В для профілактики гепатиту В.

📌Запис на вакцинацію в Медесані можна зробити онлайн на нашому сайті 📲medesana.kiev.ua або по телефону:

📍Клініка МЕДЕСАНА Київ, вул. Оноре де Бальзака, 4а

☎️ 050 329 35 93, 067 626 63 50

📍Амбулаторія МЕДЕСАНА Вишневе, вул. Освіти 15/31

☎️ 067 345 75 62

📍Медичний центр Гатне, бул-р Приозерний 5Б, ЖК Озерний гай

☎️ 067 296 7898, 050 600 8750